
| RoHS | no |
|---|---|
| Manufacturer | mátrix |
| Weight | 8kg |
| Number of channels | 2 |
| Dimensions | 150 x 310 x 455mm, 150x310x455mm |
| Power supply | 230VAC 50/60Hz |
| Power consumption | 35W |
| Measuring instrument features | trigger level lock, frequency meter, simultaneous observation of 2 independent signals, saturation and focus adjusting knobs on front panel, sweep x10, Z axis input, CH1 channel output, 1mV/div high sensitivity, Toshiba high brightness CRT with internal graticule, TV signal triggered, felszabadítási szint blokád, felszabadítás TV jellel |
| Standard equipment | mains, 2 oscilloscope probes |
| Type of oscilloscope | analogue |
| Band | ≤20MHz |
| Vertical deflection | rise time: 17,5ns, sensitivity: 5mV/div...5V/div, max. input voltage: 400V (AC+DC peak-peak), coupling: AC, DC, GND, operation modes: CH1, CH2, DUAL (ALT, CHOP), ADD, érzékenység: 5mV/oszt...5V/oszt |
| Horizontal deflection | time base: 0,2µs/div...0,5s/div ±3% |
| X-Y mode | sensitivity: 5mV/div...5V/div ±5%, bandwidth: X axis DC to 1MHz, phase shift: ≤3°, érzékenység: 5mV/oszt..5V/oszt ±5% |
| Trigger | trigger mode: NORM, AUTO, TV-V, TV-H, positive slope, negative s |
| Calibration | voltage: 2V ±2%, source: 1kHz ±1,5% |
| Cathode ray tube | accelerating voltage: 2kV, size: 104x84mm, blue |
| Input sensitivity | 1mV/oszt |
| Felszabadítás | video signal, rising-edge, falling-edge |
Trade name: HESTORE Hungary Ltd
Postal address: Cziraki street 26-32, Budapest, H1163
Electronic address: https://www.hestore.hu/




The products in your cart will be delivered from the HESTORE warehouse in Hungary.